Zaznacz stronę

Uciski i bóle w okolicach kręgosłupa dotyczą prawie każdego z nas. Leczenie bólu we współczesnych czasach jest na szczęście dość banalne. Takie bóle kręgosłupa występują tak u ludzi młodych, jak i starszych wiekiem. Bóle kręgosłupa spowodowane są przede wszystkim siedzącym trybem życie oraz brakiem odpowiedniej ilości ruchu. Innymi powodami mogą być choroby zwyrodnieniowe lub naciągnięcia mięśni, stres lub chodzenie na wysokich obcasach u piękniejszej części naszego społeczeństwa.
Gdy jednak bóle kręgosłupa nie ustępują nie należy ich lekceważyć. Rehabilitacja kręgosłupa w takich schorzeniach, pod okiem dobrego lekarza, a jeszcze lepiej fizjoterapeuty przyniesie nam na pewno nie tylko uwolnienie się od bólu, ale także trwałą poprawę. Lekarz specjalista rozpozna bardzo szybko przyczynę naszych dolegliwości oraz ustali z nami sposób i etapy rehabilitacji.
Wprowadzenie do codziennego trybu życia więcej ruchu to trochę za mało, czasami potrzebna jest wielomiesięczna rehabilitacja, a w sytuacjach trudniejszych leczenie farmakologiczne.