Zaznacz stronę

Ginekologia estetyczna jest bardzo szybko i dynamicznie rozwijającą się gałęzią medycyny. Korekta warg sromowych, laserowe obkurczanie ścian pochwy, powiększanie punktu G – to zabiegi, które cieszą się coraz większą popularnością. Wzrost świadomości spowodował, że narządy płciowy oraz dysfunkcje przestały być tematem tabu. Coraz więcej osób decyduje się na przeprowadzenie zabiegów, dzięki którym możliwe będzie czerpanie większej przyjemności podczas stosunku seksualnego. Z myślą o naszych czytelnikach przygotowaliśmy listę zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej, które cieszą się dużym zainteresowaniem.

Najpopularniejsze zabiegi ginekologii estetycznej

  1. Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu: szacuje się, że ponad 40% kobiet dotyka problem wysiłkowego nietrzymania moczu. Mitem jest, że dotyczy on głównie kobiet starszych. Po przeprowadzeniu zabiegu mięśnie podtrzymujące są wzmocnione, górna ściana pochwy ujędrniona, a nietrzymanie moczu zredukowane. Dla uzyskania oczekiwanych efektów wystarczy już jeden zabieg. Do laserowego leczenia nietrzymania moczu nie trzeba szczególnie się przygotowywać. Wystarczy skonsultować się ze specjalistą i wykonać zlecone badania.
  2. Leczenie dolegliwości suchości pochwy, zanikających warg sromowych: ciekawym rozwiązaniem jest zabieg przy użyciu preparatu Desirial, który w swym składzie zawiera kwas hialuronowy. Nie da się zaprzeczyć, że właściwości kwasu hialuronowego już od dłuższego czasu wykorzystywane są w medycynie estetycznej, natomiast w ginekologii estetycznej dopiero od niedawna zaczęto używać tej substancji. Omawiany zabieg polega na ostrzyknięciu miejsc intymnych preparatem zawierającym kwas hialuronowy, dzięki czemu dochodzi do wymodelowania miejsc intymnych, a także pozbycia się problemu suchości pochwy.
  3. Labioplastyka, czyli korekta warg sromowych: to zabieg umożliwiający powiększenie lub zmniejszenie warg sromowych, a także redukcję asymetrii. Nie da się zaprzeczyć, że wiele kobiet cierpi z powodu różnych dolegliwości związanych z np. przerostem warg sromowych. Problemem jest nie tylko nieestetyczny wygląd miejsc intymnych, ale również inne dolegliwości np. podrażnienia.
  4. Powiększanie punktu G: zbyt mały lub słabo uwydatniony punkt G to przyczyna słabszego odczuwaniu doznań w trakcie kontaktów intymnych. Ginekologia estetyczna proponuje rozwiązanie tego problemu – zabieg umożliwiający powiększenie punktu G.
  5. Laserowe obkurczanie ścian pochwy: wyróżnić można wiele powodów rozluźnienia ścian pochwy np. poród siłami natury. Nieinwazyjny zabieg laserem umożliwia obkurczenie ścian pochwy, co za tym idzie zwiększenie komfortu i satysfakcji podczas kontaktów intymnych z partnerem.

Choć niektóre zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej przeprowadzane są ze względów estetycznych, tak wyróżnić można wiele zabiegów, których wykonanie związane jest z chęcią poprawy funkcjonalności narządów płciowych.

Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej mogą być wykonywane wyłącznie przez wykwalifikowanych specjalistów. W Krakowie polecana jest klinika medycyny estetycznej i kosmetologii CLINIQMED – więcej informacji na temat zabiegów można uzyskać tutaj https://cliniqmed.pl/oferta_categories/ginekologia-estetyczna/.