Zaznacz stronę

Pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej jest niezwykle trudne i wymaga nie lada pracy. Niestety często jednak osiągnięcie wymarzonego efektu trwa latami, a założenia być może nigdy nie zostaną zrealizowane. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem staje się skorzystanie z oferty medycyny estetycznej. Piękna, atrakcyjna i przede wszystkim zgrabna sylwetka to marzenie wielu kobiet, choć pozornie głęboko skrywane.

Aktywność fizyczna kluczem do sukcesu

Pierwszym krokiem w kierunku wymodelowania sylwetki powinno być rozpoczęcie wykonywania ćwiczeń. Oczywiście niezbędne jest przygotowanie właściwego zestawu ćwiczeń, który umożliwi modelowanie określonych partii ciała. Nie wystarczy wykonywać na zmianę kilku rodzajów ćwiczeń. Konieczne jest wprowadzanie nowych rozwiązań, które pozwolą na osiągnięcie jeszcze lepszych efektów. Wbrew pozorom to bardzo trudne zadanie. W takim przypadku zalecane jest skorzystanie z pomocy specjalistów, między innymi trenerów personalnych.

Trudno jest mówić o modelowaniu sylwetki, w sytuacji gdy aktywności fizycznej nie towarzyszy wprowadzenie zdrowej diety, opartej na zróżnicowanych potrawach, witaminach i minerałach. Bardzo ważne jest codzienne dostarczenie niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania makro i mikroelementów. Poza tym istotne jest unikanie używek – przede wszystkim alkoholu i papierosów. Mają ogromny wpływ na stan zdrowia, a jak wiadomo – w zdrowym ciele, zdrowy duch.

Odsysanie tłuszczu za pomocą strumieni wody

Nowoczesną i bardzo popularną metodą jest odsysanie tłuszczu Body Jet. To innowacyjne rozwiązanie, zabieg odbywa się przy użyciu strumieni wody. Tradycyjna liposukcja z pewnością jest zabiegiem bardziej inwazyjnym, niesie ze sobą ryzyko powstania powikłań. Oczywiście należy pamiętać o tym, że żaden zabieg nie jest w pełni bezpieczny.

Przed wykonaniem zabiegu konieczny jest wywiad z pacjentem w celu ustalenia ewentualnych przeciwwskazań do przeprowadzenia odsysania tłuszczu. Wszystko ma znaczenie – przebyte choroby, ciąża, karmienie piersią. To bardzo ważny moment – w trakcie konsultacji pacjent dowiaduje się, jak będzie przebiegał zabieg oraz jakie efekty może przynieść. Należy jednak pamiętać o tym, że praktycznie każdy zabieg medycyny estetycznej musi być wykonywana przez specjalistów. Dlatego nie wolno jest szukać tańszych rozwiązań, przede wszystkim dlatego, że mogą być niebezpieczne.

Efekty Body Jet

Zabieg Body Jet umożliwia redukcję tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie modelowanie sylwetki. Efekty są trwałe, a zabieg jest nieinwazyjny – pacjent nie wymaga hospitalizacji. Co najważniejsze, Body Jet to szansa na odsysanie tłuszczu z miejsc, które trudno jest wymodelować np. ud.

Osoby, które pragną mieć atrakcyjną i wymodelowane sylwetkę, powinny zastanowić się nad wykonaniem tego typu zabiegu. To szansa na zmianę, bez konieczności wyrzeczeń i ciężkich ćwiczeń, których efekty nie zawsze są zadowalające.

Zabieg odsysania tłuszczu Body Jet można wykonać w Klinice Magnuccy znajdującej się w Katowicach. Więcej informacji można znaleźć pod adresem https://klinikamagnuccy.pl/odsysanie-tkanki-tluszczowej-body-jet/.